Karavan Nedir?

Karavan

Birkaç Yüzyıl öncesine kadar sadece sirklerde çalışan göçebe insanların konaklaması için tasarlanan Bu yapılar özellikle sürekli yer değiştirmek zorunda kalan Göçebe hayatı yaşayan insanlar tarafından Avrupa’da sık olarak kullanıldılar. İhtiyaç halinde araçlara da entegre edilebilen karavanlar sizlere konforlu yaşam sunan seyyar yaşam alanlardır.

Seyahat etmeyi sevenler için Karavan en iyi çözüm

Hem evinizi hem de seyahat etmeyi seviyorsanız ve yeterli bütçeniz ve zamanınız varsa  karavanlar tam size göre. Ailenizi de yanınıza alarak tüm dünyayı dolaşmak isterseniz dünya üzerinde istediğiniz herhangi bir noktada konaklama lüksü yaşatan karavanları mutlaka değerlendirmelisiniz. Karavanlar gezen evlerdir.

Karavan Kiralamak

Motokaravan hizmeti veren firmalardan size ve ailenize yetecek büyüklükte konforlu karavan kiralamak satın almaktan daha akıllıca olabilir. Özellikle sürekli seyahat etmiyorsanız ve bu etkinliği yılda bir kez yapacaksanız karavan satın almanıza gerek yok. Bu noktada karavan kiralamadan önce, size hem konfor sunacak hem de fonksiyonel araç ve gereçlerle donatılmış, eksiksiz hizmet sunabilecek estetik ve modern karavanı en uygun fiyata kiralamak düşüncesinde olmalısınız. İster ailenizle ya da arkadaşlarınızla uzun seyahatler planlayın, ister sadece ailenizle birlikte uzun soluklu geziler planlayın, karavan kiralama sizin için en uygun çözüm olacaktır. Piyasada Kiralık karavan hizmeti sunan firmalar var. Zira karavanları sadece gezi amaçlı olarak kiralamak tarihte kaldı. Artık dizi çekimleri sinema filmi çekimleri belgesel çekimleri iş seyahatleri için de karavan kiralanmaktadır.

mobil karavan

Karavan Kiralama Fiyatları

Karavanlar farklı yapıdadırlar. Kullanım amaçları farklıdır. Örneğin film çekimi için karavan kiralayacaksanız klima buzdolabı Televizyon, uydu, özel kasa ve makyaj için kuaför bölümlerinden oluşabilir. 350 liradan başlayan kira ücretleri ile sunulmaktadır.

Karavan Hakkında bazı püf noktalar

Uzun zamandır karavanla seyahat etmek istiyorsanız ve karavancılık hakkında çok fazla bilgiye sahip değilseniz önerilerimize dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Öncelikle tatil yapacağız güzergahlarınızı belirlemeniz gerekiyor. Güzelim Anadolu’muzda da yeşil alanlar sulak alanlar deniz kum Güneş hemen hemen Yurdun her köşesinde dört mevsimin aynı gün yaşandığı cennet bir ülkede yaşıyoruz.  Böylesine güzellikleri olan bir memlekette her evin mutlaka bir karavanı olmalıdır.

Karavanlar küçük evlerinizdir

Karavanlar size yolculuğunuzda daima daha fazla özgürlük sunan alanlardır. Tuvalet ihtiyacınızı banyo ihtiyacınızı su ihtiyacınızı elektrik ihtiyacınızı karşılayan karavanlar ile seyahat etmek bam başka bir huzur ve mutluluk kaynağıdır.

Karavanınız  küçükse ve kamp yapmak istediğiniz alan zor bir arazi ise  yanınıza birtakım eşyalar almanız gerekir. Bu eşyalar çoğu zaman hayat kurtarıcıdır. Çadır uyku tulumları Çakmak taşları Fener mutlaka karavanda bulunması gereken yedek malzemelerdir.

Karavanlarınızla yolculuk ettiğinizde arkanızda bir ev taşıdığınızın bilincinde olarak kesinlikle hız yapmamalısınız.  Zaten seyahat ediyorsunuz ve her yol boyunca her metrenin tadını çıkarın. Hızını 70-80 km olsun. Böylece karavanın savunulması gibi bir felaketin önlemiş olursunuz.  Karavanın lastiklerini de kontrol etmeniz gerekir. Elektrik bağlantılarına da dikkat etmek akünüzün ömrünü uzatacaktır. Karavanınızda mutlaka yemeklerinizi depolayabileceğiniz bir alan olmalıdır.  Yangın tehlikesine karşı elektrikli eşyalarınızı ve tüplerini aynı yere koymamalısınız.

Mutlaka alanlarınızda ilkyardım müdahalesinde kullanılmak üzere ilk yardım çantası bulundurmalısınız. Güzelim tatilinizi belgelemek için yanınıza video kameralar fotoğraf makineleri almalısınız. Bütün yaşam alanlarımızda olduğu gibi karavanlar da bizim küçük yaşam alanlarımızdır ve bu alanlarda temizlik en önemli kuraldır. Karavanları daima temiz tutmaya özen gösterin.

Karavan fiyatları

6 bin liradan başlayan karavan fiyatları içerdikleri araç gereçler ve büyüklüklerine göre 50 bin liraya kadar orta karar fiyatlarla sunulmaktadır. Çok daha lüks karavanlar için milyon dolar ödeyen gezginler de vardır. Karavan satın almak istiyorsanız illa ki sıfır karavan da almak zorunda değilsiniz. İkinci el karavan fiyatları da son derece uygun ve sıfıra göre yarı fiyatına sunulmaktadır.